هونگ کای

مواد اولیه

جدولمحتویاتبرای این صفحه

معرفی همه جنبه‌های همه مطالب آسان نیست، بنابراین ما اطلاعات زیادی را در این صفحه برای شما آماده کرده‌ایم تا در آنها کاوش کنید. برای اینکه اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت پیدا کنید، این فهرست محتوا را آماده کرده‌ایم که با کلیک روی آن به مکان مربوطه پرش می‌کنید.

مسدود کردن آبنوار

نوارهای مسدودکننده آب فیبری خاصیت تورم‌پذیری بسیار خوبی دارند. هنگامی که آب وارد کابلی می‌شود که توسط نوار مسدودکننده آب محافظت می‌شود، پودر فوق جاذب درون نوار فوراً یک ژل مسدودکننده آب تشکیل می‌دهد که از آسیب بیشتر و پرهزینه‌تر به کابل جلوگیری می‌کند.

نوار مسدود کننده آب
نوار جلوگیری از آب – داده‌های فنی
واحدها: Thickness in mm; Basis weight in g/m²; Tensile strength in N/cm; Swelling speed in mm/min; Swelling height in mm; Stability at 230 °C (short-term) and 90 °C (long-term); Moisture content (%).
نوع محصول ضخامت (میلی‌متر) Basis Weight (g/m²) استحکام کششی (N/cm) کشیدگی در شکست (%) سرعت جذب آب (میلی‌متر بر دقیقه) ارتفاع جذب آب (میلی‌متر) پایداری حرارتی محتوای رطوبت (%)
نوار غیر هادی استاندارد (Nomin) 200 µm ±20 تا 500 µm ±50 80 ±10 تا 140 ±10 ≥20 تا ≥40 ≥12 6 → 12 10 → 16 230 °C / 90 °C ≤9
نوار نیمه هادی (Nomin/HTS) 300 µm ±30 تا 600 µm ±40 120 ±10 تا 190 ±20 ≥30 → ≥60 ≥12 8 → 14 12 → 18 (3 min) 230 °C / 90 °C ≤9
غیر هادی تک لایه (Star Materials) 0.15 ±0.03 تا 0.30 ±0.03 60 ±5 تا 90 ±10 ≥25 → ≥35 ≥12 5 → 12 8 → 16 (3 min) 230 °C / 90 °C ≤8
غیر هادی دو لایه (Star Materials) 0.20 ±0.03 تا 0.50 ±0.03 70 ±10 تا 130 ±10 ≥25 → ≥50 ≥10 → ≥12 6 → 12 9 → 16 (3 min) 230 °C / 90 °C ≤8
داده‌ها از چندین برگه مشخصات سازنده، از جمله Nomin [oai_citation:0‡جنس پیچش و پرکننده کابل |](https://nmcablematerial.com/nomin-water-blocking-tape-and-yarn-for-cable/?utm_source=chatgpt.com), HTS [oai_citation:1‡hts-cable.com](https://www.hts-cable.com/products/48-Semi-Conductive-Water-Blocking-Tape.html?utm_source=chatgpt.com), و Star Materials [oai_citation:2‡Star Materials](https://www.star-materials.com/non-conductive-single-layer-water-blocking-tape/?utm_source=chatgpt.com). مقادیر بازه‌های مشخصات را در ضخامت‌ها و نسخه‌های مختلف منعکس می‌کنند.

مسدود کردن آبنخ

نخ‌های مسدودکننده آب فیبر نوری در کابل‌های نوری، تلفن مسی، داده و برق به عنوان اجزای کابل استفاده می‌شوند. نخ‌ها به عنوان پرکننده در کابل‌های برق برای ایجاد یک مانع فشار اولیه و جلوگیری از ورود و مهاجرت آب در کابل‌های فیبر نوری استفاده می‌شوند. هنگامی که آب وارد کابلی می‌شود که توسط نخ‌های مسدودکننده آب محافظت می‌شود، جزء فوق جاذب درون نخ فوراً یک ژل مسدودکننده آب تشکیل می‌دهد. نخ تقریباً تا سه برابر اندازه خشک خود متورم می‌شود.

نخ جلوگیری از نفوذ آب – داده‌های محصول
واحدها: دینیه (D)، چگالی خطی (m/kg)، استحکام کششی (N)، سرعت جذب (ml/g/1 min)، ظرفیت جذب (ml/g)، ازدیاد طول در شکست (%). داده‌ها از برگه‌های مشخصات سازنده تأمین شده‌اند.
محصول / نوع دینیه (D) چگالی خطی (m/kg) استحکام کششی (نیوتن) سرعت تورم
(ml/g/1 min)
ظرفیت تورم
(ml/g)
کشیدگی در شکست (%) منبع (سازنده)
ZS-series Polyester/SAP Yarn (ZS-1.0 to ZS-10.0) 9000–900 D 1000–10000 20–300 20–50 30–60 ≥10 داده‌های جمع‌آوری شده از Nomin / Anbao / SAB-
نخ جلوگیری از نفوذ آب Star Materials 1000–18000 9000–500 ≥20–300 ≥20–50 30–60 ≥15 برگه اطلاعات Star Materials
سری P- Fiber-Line Swellcoat® (نخ تخت PET) N/A (هندسه نخ تخت) ~32777 m/kg و غیره. ~10.8 N (برای هر بازده به ازای پوند) 45 g/g داده‌های Fiber-Line Swellcoat®
حداکثر جذب آب Avient Swellcoat™ تا 100 برابر وزن خود برگه محصول Avient
یادداشت‌ها:
• محدوده سری ZS- نشان‌دهنده تغییرات Denier/چگالی خطی/مشخصات در مدل‌های مختلف است—مقادیر جمع‌آوری‌شده از چندین برگه اطلاعات تأمین‌کننده.
• نخ صاف Swellcoat از جذب بر حسب g/g به جای ml/g معمول استفاده می‌کند.
• جذب “تا 100× وزن” نشان‌دهنده حداکثر ظرفیت استثنایی موجود است.
• همیشه برای اعداد دقیق مربوط به یک بچ/مشخصه، به برگه مشخصات تأمین‌کننده خاص مراجعه کنید.
نخ مسدود کننده آب

سیفمسدود کردن آبنخ

SAF نخ جلوگیری از نفوذ آب – داده‌های فنی
واحدها: دینیه (D)؛ قطر خشک / مرطوب (mm)؛ جذب‌پذیری (g/g)؛ استحکام کششی (N)؛ ازدیاد طول در شکست (%)؛ سرعت جذب (ml/g/1 min)؛ قطر خشک معمول (mm).
محصول دینیه (D) قطر خشک (mm) جذب‌پذیری (g/g) استحکام کششی (نیوتن) کشیدگی در شکست (%) سرعت جذب (ml/g/1 min) یادداشت‌ها
SY-04500 (SAF/ترکیب پلی‌استر) 4500 43 (حداقل) / 21.5 g/m 12 % نخ فوق جاذب با جذب سریع برای کاربردهای کابل
انواع درییر (AMEFIRD) 500, 900, 1800, 2000, 3000, 4500, 9000, 18000 0.055 – 2.000 (تقریبی) 25–35 g/g (رده‌های H)، 20–25 g/g (رده‌های UL) ≈496 N (500D) → ≈248 N (18000D) ≈15–20% ارائه تفکیک بر اساس اندازه: قطر، مقاومت، کشش، جذب‌پذیری
یون‌های عمومی SAF™ (جاذب‌های فنی / JGILI) 0.5–30 mm تا 200 برابر وزن خود مقاومت کششی بالا تا 75 ml/g (1st min) راه‌حل نخ سبک، تمیز و متورم سریع
یادداشت‌ها:
• مقادیر SY-04500 (جذب، ازدیاد طول) حداقل‌های مبتنی بر داده‌نامه محصول هستند. [oai_citation:4‡techabsorbents.com](https://techabsorbents.com/us/product/absorbent-yarn-sy-04500/?utm_source=chatgpt.com)
• داده‌های Amefird بین سطوح H و UL تمایز قائل می‌شوند: جذب و مقاومت بالاتر در ابعاد دنیه متفاوت است. قطر خشک، مقاومت به شکست و ازدیاد طول نیز شامل می‌شود. [oai_citation:5‡amefird.com](https://www.amefird.com/wp-content/uploads/2009/12/AE-CAMEL-YARN-2009.pdf?utm_source=chatgpt.com)
• ویژگی‌های کلی نخ SAF™ شامل جذب فوق‌العاده بالا (تا 200×)، متورم شدن سریع و عملیات تمیز است—ایده‌آل برای کاربردهای خلاء کابل و جلوگیری از رطوبت. [oai_citation:6‡techabsorbents.com](https://techabsorbents.com/us/cable-water-blocking-application/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:7‡jgili.com](https://jgili.com/products/water-swellable-yarns-cords-and-ropes/?utm_source=chatgpt.com)
نخ مسدود کننده آب saf

چسب پلی‌استرنخ

نخ اتصال دهنده پلی استر FIBER به عنوان ماده اتصال دهنده در تولید کابل های مسی و نوری استفاده می شود.

نخ پلی استر بایندر
نخ بایندر پلی‌استر – داده‌های فنی
واحدها: دنیه (D) یا dTex؛ چگالی خطی (m/kg یا g/m)؛ مقاومت به شکست (N)؛ ازدیاد طول در شکست (%); کاهش ابعاد (% در دمای مشخص شده)؛ ویژگی‌های ویژه.
سازنده / نوع دنیه / dTex چگالی خطی مقاومت پارگی (نیوتن) کشیدگی (%) کاهش ابعاد (%) ویژگی‌ها
استار متریالز (استاندارد و کاهش ابعاد کم) 1000 - 3000 D 1110 - 3330 tex (9000 - 3000 m/kg) ≥65 → ≥185 ≥13 (استاندارد)، ≥22 (کاهش ابعاد کم) 4-6% (استاندارد)، 0.5-1.5% (کاهش ابعاد کم) در 177 °C، 10 min مقاومت بالا، کاهش ابعاد گرمایی پایین، در دو فرم موجود
LINKIA TEK (استاندارد / کاهش ابعاد کم / کاهش ابعاد دوگانه کم) ≈1110, 1670, 2220, 3330 dTex ≥65 → ≥190+ ≥13 (استاندارد)، ≥22 (کاهش ابعاد کم) 4.0–6.0% (استاندارد)، 0.5–1.5% (کم‌کاهش) مقاومت بالا، غیرجاذب، مقاومت حرارتی بالا
فیبور (کاهش بسیار کم) ≈1150, 1710, 2300 dTex ≥39, ≥69, ≥108 N ≥15 ≤0.5% (190 °C/15 min) کاهش بسیار کم، دو انتهایی، بسته‌بندی با سرعت بالا
روبلون (LS / ULS نوع) 1100–2200 dTex 9091–4545 m/kg LS: 70–140 N; ULS: 75–150 N ≈20–21% LS: up to 4.0%; ULS: 0.8–1.3% High-grade polyester, dual-end spool, >4000 rpm
یادداشت‌ها:
• Star Materials data includes standard and low-shrinkage variants; values span 1000–3000 D. [oai_citation:0‡star-materials.com](https://www.star-materials.com/polyester-binder-yarn/?utm_source=chatgpt.com)
• LINKIA TEK provides both standard, low-shrinkage, and dual low-shrinkage types with similar performance specs. [oai_citation:1‡linkia-tek.com](https://linkia-tek.com/?a=index&aid=159&c=View&m=home&utm_source=chatgpt.com)
• Fibure offers ultra-low shrinkage binder yarns with shrinkage ≤ 0.5 %, and high tensile strength levels. [oai_citation:2‡fibure.com](https://fibure.com/products/polyester-binder-yarn?utm_source=chatgpt.com)
• Roblon supplies LS and ULS polyester binder yarns showing shrinkage < 2%, high strength, and capability for high-speed winding. [oai_citation:3‡roblon.dk](https://www.roblon.dk/Files/Files/Datablade/Fiber/Roblon_Binder_Yarn.pdf?utm_source=chatgpt.com)

شیشهنخ

Glass Yarn – Technical Data
واحدها: چگالی خطی (تکس); استحکام کششی (نیوتن); ازدیاد طول در شکست (%); سرعت جذب آب (میلی‌لیتر بر گرم بر دقیقه); نرخ انبساط (میلی‌لیتر بر گرم); رطوبت (%); ویژگی‌های دیگر.
محصول / نوع چگالی خطی (تکس) استحکام کششی (نیوتن) کشیدگی (%) سرعت جذب آب / انبساط رطوبت (%) ویژگی‌ها / یادداشت‌ها
E- رشته الیاف شیشه‌ای جاذب آب 600 / 785 / 1200 >600 @ شروع؛ >96 @ 0.3%؛ >160 @ 0.5%؛ >320 @ 1% 1.7–3.0% >1.5 m لیتر بر گرم بر دقیقه؛ >2.0 m لیتر بر گرم انبساط <1.0% الیاف شیشه‌ای با مدول بالا E- برای پر کردن کابل‌های نوری؛ گزینه پوشش آب‌بندی [oai_citation:0‡科学直通车](https://www.sciencedirect.com/topics/engineering/glass-yarn?utm_source=chatgpt.com)
رشته الیاف شیشه‌ای با مدول بالا برای کابل E- 600 / 785 / 1200 >600 N 1.7–3.0% >1.5 m لیتر بر گرم بر دقیقه؛ >2.0 m لیتر بر گرم انبساط <1.0% کابل نوری با پرکننده جذب آب و کشش بالا [oai_citation:1‡glpolygel.en.made-in-china.com](https://glpolygel.en.made-in-china.com/product/NwYtKsjbKFWo/China-Water-Blocking-High-Modulus-Cable-E-Glass-Yarn-Polyester-Binder-Yarn.html?utm_source=chatgpt.com)
ریسنه‌های شیشه‌ای موج‌دار ساده E- 400±30, 600±40, 800±60, 1000±80, 1200±100, 2400±200, 5000±500 مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده عایق‌بندی بالا، مقاومت در برابر گرما/رطوبت/خوردگی [oai_citation:2‡gteek.com](https://www.gteek.com/plain-texturized-e-glass-fiberglass-yarns?utm_source=chatgpt.com)
ریسنه‌های شیشه‌ای Fibure E- مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده ASTM D578-00 سازگار، عایق‌بندی و مقاومت آتش عالی [oai_citation:3‡fibure.com](https://fibure.com/products/glass-yarn?utm_source=chatgpt.com)
یادداشت‌ها:
• دو سطر اول از یک منبع مشترک هستند که ریسنه‌های شیشه‌ای جذب آب و با مدول بالا E- را در گزینه‌های 600-1200 Tex توصیف می‌کنند، با معیارهای شفافی در مورد استحکام کششی، جذب و رطوبت [oai_citation:4‡glpolygel.en.made-in-china.com](https://glpolygel.en.made-in-china.com/product/DnUroqwAhHWe/China-600-785-1200-Tex-Optical-Cable-Fiberglass-Water-Swelling-Polyester-Binder-E-Glass-Yarn.html?utm_source=chatgpt.com).
• نسخه‌های موج‌دار، محدوده گسترده‌تری از Tex را با ویژگی‌های فیزیکی کلیدی لیست می‌کنند اما داده‌های مکانیکی عددی ندارند [oai_citation:5‡gteek.com](https://www.gteek.com/plain-texturized-e-glass-fiberglass-yarns?utm_source=chatgpt.com).
• ریسنه‌های Fibure با استاندارد ASTM D578-00 سازگار هستند و برای پایداری حرارتی، الکتریکی و مقاومت آتش طراحی شده‌اند، هرچند مشخصات دقیق به صورت عمومی ارائه نشده‌اند [oai_citation:6‡fibure.com](https://fibure.com/products/glass-yarn?utm_source=chatgpt.com).
• برای انتخاب دقیق، لطفاً با دیتاشیت‌های سازنده خاص برای پارامترهایی مانند مدول، انقباض یا جزئیات پوشش تأیید کنید.
نخ شیشه ای

مسدود کردن آبآرامید نخ

با استفاده از نخ آرامید ضد آب، می‌توان الزامات ویژه کابل فیبر نوری نرم مخصوص فضاهای داخلی را در طول تولید برآورده کرد.

نخ آرامید مسدود کننده آب
ریسنه آرامید جذب آب – داده‌های فنی
واحدها: چگالی خطی (Dtex یا Denier)؛ چگالی خطی (m/kg)؛ سرعت جذب (ml/g/1 min)؛ ظرفیت جذب (ml/g/5 min)؛ محتوای رطوبت (%)؛ ویژگی‌های کششی؛ مقاومت حرارتی/آتش.
Denier / Dtex چگالی خطی (m/kg) سرعت جذب
(ml/g/1 min)
ظرفیت جذب
(ml/g/5 min)
محتوای رطوبت (%) کشش/مدول ایمنی حرارتی/آتش
1000 D 7550 ±10% 25 30 ≤6 آرامید با مدول بالا؛ استحکام کششی بالا کاهش اندک در ابعاد؛ دمای انتقال شیشه‌ای بالا؛ غیر هادی و مقاوم در برابر خوردگی
1670 D 5500 ±10% 15 20 ≤6
3000 D 2500 ±10% 20 25 ≤3
~1500 D (approx) 8.0–15.0 g/g Break Strength: ~200–600 N; Elongation: ~3 % Modulus >75 GPa; Zero hot shrinkage
یادداشت‌ها:
- First three rows are based on aramid yarns from a specific supplier detailing 1000 D, 1670 D, and 3000 D variants with absorption speed, capacity, moisture, and density data. [oai_citation:0‡aoyuanyarn.com](https://www.aoyuanyarn.com/field_1/980786954874806272.html?utm_source=chatgpt.com)
- Fourth row reflects another product listing (approx. 1500 D) showing absorption in g/g, tensile strength, elongation, modulus, shrinkage properties. [oai_citation:1‡glpolygel.en.made-in-china.com](https://glpolygel.en.made-in-china.com/product/kaRpKOLMhhcn/China-1000d-Aramid-Yarn-Water-Blocking-Kevlar-Aramid-Fiber-Yarn-for-Optical-Cables.html?utm_source=chatgpt.com)
- Aramid yarn features include low density, high modulus, low shrinkage, corrosion resistance and high thermal stability—ideal for ADSS, non-metallic, and indoor optical fiber cable reinforcement. [oai_citation:2‡aoyuanyarn.com](https://www.aoyuanyarn.com/field_1/980786954874806272.html?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:3‡teijinaramid.com](https://www.teijinaramid.com/en/brochure/products/Twaron%C2%AE%20product%20brochure?utm_source=chatgpt.com)

کولار

Kevlar Yarn – Technical Data
واحدها: Denier (D); Key Properties: Tensile Strength, Modulus, Elongation at Break, Shrinkage, Temperature & Environmental Resistance.
Grade / Type دینیه (D) استحکام کششی و مدول کشیدگی در شکست (%) کاهش ابعاد / پایداری حرارتی سایر ویژگی‌های مهم
Kevlar® پارا-آرامید (عمومی) 200–7100 نسبت استحکام به وزن بالا؛ مدول بسیار بالا کشش بسیار کم کاهش ابعاد حرارتی بسیار پایین مقاومت در برابر گرما و مواد شیمیایی، غیر هادی، 5× قوی‌تر از فولاد
Kevlar® T-29 (مدول استاندارد) متغیر سطح مدول استاندارد کم انقباض نزدیک به صفر تعادل بین استحکام و انعطاف‌پذیری
Kevlar® T-49 (مدول بالا) متغیر مدول بالاتر از T-29 بسیار پایین انقباض ناچیز برای کاربردهای مدول بالا
Kevlar® AP متغیر ~15% استحکام بیشتر نسبت به T-29 کم بسیار پایین استحکام بهبودیافته
Kevlar® KM2 متغیر بهینه‌شده برای عملکرد بالستیک کم حداقل مقاومت برخورد برتر
Kevlar® 129 / 149 (استحکام بالا) متغیر بالاترین استحکام؛ 149 قوی‌ترین است کم بسیار پایین برای کاربردهای بالستیک/زره‌ای/هوافضا
یادداشت‌ها:
• Kevlar® یک الیاف پارا-آرامید با نسبت استحکام کششی به وزن استثنایی است — حدود پنج برابر قوی‌تر از فولاد بر واحد وزن. این الیاف در برابر انبساط حرارتی کم، استحکام خود را حفظ می‌کند و در برابر گرما، شعله و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است. [oai_citation:0‡dupont.co.uk](https://www.dupont.co.uk/fabrics-fibers-and-nonwovens/fiber-optics.html?utm_source=chatgpt.com)
• Common Denier grades range from 200 to 7100 D; key types include T-29 (standard modulus), T-49 (high modulus), AP (~15% higher tenacity), KM2 (ballistic), 129/149 (high tenacity) [oai_citation:1‡维基百科](https://en.wikipedia.org/wiki/Kevlar?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:2‡FIBER-LINE®](https://www.fiber-line.com/uploads/pdf%20US/fl.us.datasheet-kevlar-para-aramid.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• Kevlar در دماهای کریوژنیکی خود را حفظ می‌کند؛ در دماهای بالاتر (≥150 °C))، استحکام کششی به‌طور اولیه حدود 10–20% کاهش می‌یابد و در معرض قرارگیری طولانی‌تر بیشتر کاهش می‌یابد. کاهش ابعاد حداقل به دلیل ضریب انبساط حرارتی پایین یا منفی است. [oai_citation:3‡dupont.com](https://www.dupont.com/content/dam/dupont/amer/us/en/safety/public/documents/en/Kevlar_Technical_Guide_0319.pdf?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:4‡维基百科](https://en.wikipedia.org/wiki/Kevlar?utm_source=chatgpt.com).).
کولار

پی پیپرکننده نخ-PP

نخ پرکننده فیبر PP از پلی پروپیلن ساخته شده است. با استحکام کششی بالا و یکنواختی
توزیع تور، می‌تواند برای پر کردن کابل‌ها استفاده شود.

نخ پرکننده pp
رشته پرکننده PP – داده‌های فنی
واحدها: دنیه (D)، چگالی خطی (g/m)، قطر (mm)، استحکام شکست (g/D یا N)، کشش (%))، کاهش ابعاد حرارتی (%))، دمای کاهش ابعاد حرارتی (°C).
نوع محصول / رده دنیه (D) یا چگالی قطر (mm) استحکام شکست (g/D) کشیدگی (%) کاهش ابعاد حرارتی (%) یادداشت‌ها
Star Materials – Normal Grade 20,000–800,000 D 2–30 0.2–0.6 ≥20 ≤10 at 100 °C (1 min) Low cost, suitable for large cables
Star Materials – High Grade 3,800–300,000 D 0.8–12 0.6–1.4 ≥20 ≤10 at 100 °C (1 min) Uniform, no joints, lighter
Star Materials – Super Grade / Twisted 3,800–200,000 D (Super); up to 60,000 D (Twisted) 0.8–8 (Super); 0.8–5 (Twisted) 2.0–3.5 (سوپر); 2.3–3.8 (پیچیده) ≥20 ≤10 at 100 °C (1 min) PP خالص، بهترین استحکام، پیچیدگی برای دقت قطر تضمین می‌شود
کابل HTS – پرکننده استاندارد PP 2,000–30,000 D مشخص نشده (N) ≤15 (کاهش می‌یابد) ≤2.5 مقیاس‌ها به صورت متر در کیلوگرم و غیره ارائه شده‌اند.
Anshi / Longtai – پرکننده PP 4,000–240,000 D (عرض‌های انبساطی 10–40 mm) قطر پیچیده 0.5–6.0 mm 20–380 N <20 ≤6 عایق بالا، غیرهیگروسکوپی، بافت شبکه‌ای صاف
یادداشت‌ها:
• درجات استار متریالز: معمولی (کم‌هزینه)، بالا (سبک و بدون اتصال)، سوپر/سوپر پیچیده (PP خالص، مقاومت بالا). [oai_citation:0‡Shineworld -](https://www.shineworldgroup.com/product-item/pp-filler-yarn/?utm_source=chatgpt.com)
• داده‌های ارتباطات HTS چگالی خطی را به متر بر کیلوگرم و انقباض تحت گرما ارائه می‌دهد. [oai_citation:1‡HTS电缆材料公司](https://www.hts-cable.com/products/68-PP-Filler-Yarn.html?utm_source=chatgpt.com)
• آنشی/لونگتای محدوده‌های گسترده‌تر دنییر، ساختار شبکه‌مانند و مقاومت کششی بالا به واحد N ارائه می‌دهد. [oai_citation:2‡中国龙泰](https://chinalongtai.en.made-in-china.com/product/iSEQsobUZpVZ/China-Wire-Filler-Yarn-PP-Cable-Polypropylene-Filler-Yarn-ANSHI05-.html?utm_source=chatgpt.com)
• صفحات محصول لونگتای همچنین مقاومت‌های معمول پرکننده، ازدیاد طول و نرخ انقباض در محدوده‌های مختلف را نشان می‌دهند. [oai_citation:3‡Jiangxi Longtai New Material Co., Ltd](https://www.polypropylene-twine.com/sale-26112308-twine-polypropylene-cable-filler-yarn-9kd-300kd-for-wire-filling.html?utm_source=chatgpt.com)

ریپکورد

ریپکورد عمدتاً برای لخت کردن انواع مختلف کابل استفاده می‌شود. عموماً دو رنگ سفید و زرد دارد.

ریپ‌کورد – داده‌های فنی
واحدها و اصطلاحات: مقاومت شکست (کیلوگرم یا N)، عملکرد (m/kg)، قطر (mm)، ویژگی‌های جذب یا پوشش.
محصول / مواد مقاومت شکست عملکرد (m/kg) قطر نامی ویژگی‌های ویژه
Fiber-Line® Wearcoat™ Kevlar (K1000) ~55 kg (≈540 N) ~2639 m/kg ~0.762 mm روغن‌کاری شده، هندسه صاف/دایره‌ای، ریپ کردن آسان زیر زره
Fiber-Line® Wearcoat™ Kevlar (K1500) ~91 kg (≈893 N) ~1679 m/kg ~0.905 mm استحکام بالا، رips سریع، مقاوم در برابر سایش
Fiber-Line® Repelcoat™ PET (P3000 HT) ~27 kg (≈265 N) ~2645 m/kg ~0.695 mm پوشش ضد آب، پایه پلی استر
Fiber-Line® Blockcoat™ Vectran® (V1420T) ~40 kg (≈393 N) ~6050 m/kg ~0.456 mm Non-wicking Vectran core for minimal outgassing
FibrXL Ripo™ Series (Aramid) ≥300 N (1-ply, 1680 dtex) 160–190 g per 1000 m 0.4–0.8 mm Water-blocking, abrasion-resistant, multiple plies variants
Polyester Ripcord (One World) ≥90–180 N 2000–3000 dtex; twisted with lubricated coating
یادداشت‌ها:
• Fiber-Line® ripcord data corresponds to K-series aramid cores with different coatings and strengths. K1000 (~55 kg) and K1500 (~91 kg).([turn0search2] [oai_citation:0‡owcable.com](https://www.owcable.com/ripcord-product/?utm_source=chatgpt.com), [turn0search10] [oai_citation:1‡FIBER-LINE®](https://www.fiber-line.com/en/products/ripcords?utm_source=chatgpt.com))
• FibrXL Ripo™ series (Aramid): e.g., 1680 dtex 1-ply delivers ≥300 N tensile, diameter ~0.4 mm, water-blocking or abrasion finishes.([turn0search8] [oai_citation:2‡FibrXL](https://fibrxl.com/wp-content/uploads/2020/07/FibrXL-PDS-performance-0720-DEF-Ripo.pdf?utm_source=chatgpt.com))
• Polyester ripcord data (One World): twisted high-strength polyester, 2000–3000 dtex, tensile ≥90–180 N.([turn0search14] [oai_citation:3‡owcable.com](https://www.owcable.com/ripcord-product/?utm_source=chatgpt.com))
• Ripcords are embedded under jackets for easy sheath removal. Typical materials include aramid (Kevlar), Vectran, PET, with coatings like lubrication, water-repellent, water-blocking.([turn0search2] [oai_citation:4‡FIBER-LINE®](https://www.fiber-line.com/uploads/pdf%20US/fl.us.datasheet-ripcords.pdf?utm_source=chatgpt.com), [turn0search1] [oai_citation:5‡avient.com](https://www.avient.com/products/fiber-line-engineered-fiber-solutions/fiber-line-engineered-fiber-products/ripcords-fiber-optic-cable?utm_source=chatgpt.com), [turn0search9] [oai_citation:6‡focenter.com](https://focenter.com/evaluation-of-fiber-optic-ripcord-designs-and-use-procedures-post?utm_source=chatgpt.com))
• In many cable designs, ripcords are built beneath the jacket to rip buffer tubes or binders. Denier often 1.5–2.5× binder denier for effective ripping.([turn0search4] [oai_citation:7‡Google Patents](https://patents.google.com/patent/US6813421B2/en?utm_source=chatgpt.com))
طناب ریپ

روکش کرومفولادنوار

نوار فولادی با روکش کروم، نوارهای فولادی نورد سرد با کیفیت بالا از Baosteel و Shougang را به کار می‌گیرد؛ دارای چسبندگی عالی به رنگ، مقاومت حرارتی عالی، مقاومت عالی در برابر سولفیداسیون، مقاومت عالی در برابر خوردگی رشته‌ای و مقاومت قلیایی عالی است؛ سطح صاف، بدون چین و چروک، سیم‌پیچ مرتب؛ قابل استفاده برای سپر کابل ارتباطی، لایه زرهی ضد رطوبت و مواد بسته‌بندی.

نوار فولادی با روکش کروم
Chrome-Plated Steel Tape – Technical Data
واحدها: عرض (میلی‌متر); ضخامت فولاد (میلی‌متر); ضخامت پوشش (میلی‌متر); استحکام کششی (مگاپاسکال); ازدیاد طول در شکست (%); مقاومت پوسته‌برداری (N/ سانتی‌متر); مقاومت جوش حرارتی (N/ سانتی‌متر); ویژگی‌های اضافی.
کاربرد / نوع عرض ضخامت فولاد ضخامت پوشش استحکام کششی کشیدگی در نقطه شکست قدرت لایه برداری مقاومت جوش حرارتی ویژگی‌ها
ECCS نوار (زره کابل عمومی) 15–80 mm ±0.05 0.155 mm 0.055 mm (هر دو طرف) ≥310 N/mm² (≈310–420 MPa) ≥15% ≥6.13 N/ سانتی‌متر ≥17.5 N/ سانتی‌متر مقاومت بالا در برابر خوردگی، فشار و پیچش؛ پوشش کوپلیمری
نوار فولادی پوشش‌دار با کوپلیمر (عرض گسترده) 15–405 mm 0.12–0.20 mm 0.04–0.60 mm 300–420 M پاسکال ≥15% ≥6.13 N/ سانتی‌متر ≥17.5 N/ سانتی‌متر لایه‌بندی کوپلیمری اتیلن، چسبندگی عالی، مقاوم در برابر مواد شیمیایی
یادداشت‌ها:
• ECCS (Electrolytic Chrome Coated Steel) tape used in armoring fiber-optic cables; typical width 15–80 mm, 155 µm steel, 55 µm coating, tensile ≥310 N/mm², elongation ≥15 % [oai_citation:0‡Alibaba](https://www.alibaba.com/product-detail/Electrolytic-Chrome-Coated-Steel-Tape-for_1601487318513.html?utm_source=chatgpt.com)
• Copolymer-coated variant available in wider reels (up to 405 mm), steel thickness 0.12–0.20 mm, coating 0.040–0.60 mm, tensile 300–420 MPa, peel ≥6.13 N/cm, heat-seal ≥17.5 N/cm [oai_citation:1‡上海金属](https://www.shanghaimetal.com/copolymer_coated_steel_tape_for_cable-192.htm?utm_source=chatgpt.com)
• Common in armored cables for protection against rodents, mechanical crush, corrosion; coating enables easy bonding with PE sheaths [oai_citation:2‡Eastmac Machinery Inc.](https://eastmacmc.com/products/copolymer-coated-eccs-armour-tape-for-cables-wrapping-and-shielding?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:3‡上海金属](https://www.shanghaimetal.com/copolymer_coated_steel_tape_for_cable-192.htm?utm_source=chatgpt.com).

کوپلیمرروکش‌دارنوار فولادی

1. نوار فولادی روکش شده با کوپلیمر با رزین کوپلیمر اتیلن-اکریلیک اسید (EAA) در یک یا هر دو طرف نوار پایه فولادی روکش شده با کروم پوشانده شده است تا به درجه خاصی از چسبندگی برسد و رنگ آن سبز است.
2. درجه حرارت T1-T3 است.
3. ظاهر: صاف، صاف، یکنواخت، بدون ناخالصی، بدون چین و چروک و لکه‌های گل؛

Copolymer Coated Steel Tape – Technical Data
واحدها: Width (mm); Steel Thickness (mm); Copolymer Thickness (mm); Tensile Strength (MPa); Elongation (%); Peel Strength (N/cm); Heat-Seal Strength (N/cm); Reel Length (m); Standards.
مشخصات Range / Value
عرض 15–405 (استاندارد)، تا 600–1100 mm سفارشی
ضخامت فولاد 0.12–0.20 mm
ضخامت پوشش کوپلیمر (EAA) تقریباً 0.05 mm هر طرف (تکی/دوگانه)
ضخامت کلی 0.17–0.25 mm کلی
استحکام کششی 310–420 MPa
کشیدگی در نقطه شکست ≥15–20%
مقاومت جدا شدن (لایه‌لایه‌کردن) ≥6.13 N/ سانتی‌متر
مقاومت جوش حرارتی ≥17.5 N/ سانتی‌متر
طول رول >2,100 m
استانداردها ASTM, YD/T 723.3, ICEA S-66
یادداشت‌ها:
• نسخه رایج تقویت کابل (ECCS); برای محافظت در برابر رطوبت و بار مکانیکی درون کلاهک پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. • چسبندگی کوپلیمری دیواری، سازگاری را با LLDPE, MDPE, HDPE تضمین می‌کند. – [oai_citation:0‡星辰材料](https://www.star-materials.com/copolymer-coated-steel-tape/?utm_source=chatgpt.com) • Vitahco ضخامت تقریباً 0.15 mm فولاد، پوشش تقریباً 0.05 mm، کشش ≥310 MPa، ازدیاد طول ≥20 %، و مقاومت جدا شدن ≥6.13 N/cm را ذکر می‌کند. – [oai_citation:1‡Vitahco](https://www.vitahco.com/copolymer-coated-steel-tape?utm_source=chatgpt.com) • عرض تا تقریباً 600–1100 mm بر اساس سفارش؛ مقاومت کششی 300–420 MPa؛ جدا شدن ≥6.13 N/cm؛ داغ‌چسبی ≥17.5 N/cm. – [oai_citation:2‡kuayuecable.en.made-in-china.com](https://kuayuecable.en.made-in-china.com/product/lxMrJaUOvDWi/China-Copolymer-Coated-Steel-Tape-for-Cables-PPGL-ECCS-Tape-.html?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:3‡newcore.net.in](https://www.newcore.net.in/product/copolymer-coated-stainless-steel-tape-for-cable-armoring/index.html?utm_source=chatgpt.com) • WUXI SUDA ضخامت کلی 0.20–0.25 mm و وزن پوشش کروم 0.08–0.34 g/m² را یادداشت می‌کنند. – [oai_citation:4‡copolymercoatedaluminumtape.com](https://www.copolymercoatedaluminumtape.com/copolymer-coated-tape/copolymer-coated-steel-tape/eccs-for-sale.html?utm_source=chatgpt.com)
نوار فولادی روکش شده با کوپلیمر

کوپلیمر روکش‌دارنوار آلومینیومی

۱. نوار آلومینیومی روکش‌دار کوپلیمری، یک طرف یا هر دو طرف نوار پایه آلومینیومی را با رزین کوپلیمر اتیلن-اکریلیک اسید (EAA) پوشش می‌دهد تا به درجه خاصی از چسبندگی، رنگی یا آبی، دست یابد.
2. حالت آلیاژ O است، شماره تجاری 1145، 8011 و غیره است.

نوار آلومینیومی روکش شده با کوپلیمر
Copolymer Coated Steel Tape – Technical Data
واحدها: Width (mm); Steel Thickness (mm); Copolymer Thickness (mm); Tensile Strength (MPa); Elongation (%); Peel Strength (N/cm); Heat-Seal Strength (N/cm); Reel Length (m); Standards.
مشخصات Range / Value
عرض 15–405 (استاندارد)، تا 600–1100 mm سفارشی
ضخامت فولاد 0.12–0.20 mm
ضخامت پوشش کوپلیمر (EAA) تقریباً 0.05 mm هر طرف (تکی/دوگانه)
ضخامت کلی 0.17–0.25 mm کلی
استحکام کششی 310–420 MPa
کشیدگی در نقطه شکست ≥15–20%
مقاومت جدا شدن (لایه‌لایه‌کردن) ≥6.13 N/ سانتی‌متر
مقاومت جوش حرارتی ≥17.5 N/ سانتی‌متر
طول رول >2,100 m
استانداردها ASTM, YD/T 723.3, ICEA S-66
یادداشت‌ها:
• نسخه رایج تقویت کابل (ECCS); برای محافظت در برابر رطوبت و بار مکانیکی درون کلاهک پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. • چسبندگی کوپلیمری دیواری، سازگاری را با LLDPE, MDPE, HDPE تضمین می‌کند. – [oai_citation:0‡星辰材料](https://www.star-materials.com/copolymer-coated-steel-tape/?utm_source=chatgpt.com) • Vitahco ضخامت تقریباً 0.15 mm فولاد، پوشش تقریباً 0.05 mm، کشش ≥310 MPa، ازدیاد طول ≥20 %، و مقاومت جدا شدن ≥6.13 N/cm را ذکر می‌کند. – [oai_citation:1‡Vitahco](https://www.vitahco.com/copolymer-coated-steel-tape?utm_source=chatgpt.com) • عرض تا تقریباً 600–1100 mm بر اساس سفارش؛ مقاومت کششی 300–420 MPa؛ جدا شدن ≥6.13 N/cm؛ داغ‌چسبی ≥17.5 N/cm. – [oai_citation:2‡kuayuecable.en.made-in-china.com](https://kuayuecable.en.made-in-china.com/product/lxMrJaUOvDWi/China-Copolymer-Coated-Steel-Tape-for-Cables-PPGL-ECCS-Tape-.html?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:3‡newcore.net.in](https://www.newcore.net.in/product/copolymer-coated-stainless-steel-tape-for-cable-armoring/index.html?utm_source=chatgpt.com) • WUXI SUDA ضخامت کلی 0.20–0.25 mm و وزن پوشش کروم 0.08–0.34 g/m² را یادداشت می‌کنند. – [oai_citation:4‡copolymercoatedaluminumtape.com](https://www.copolymercoatedaluminumtape.com/copolymer-coated-tape/copolymer-coated-steel-tape/eccs-for-sale.html?utm_source=chatgpt.com)

کابلکرم

کاربرد

این محصول به طور ویژه برای پر کردن محفظه با مکش آب و خمیر کابل از نوع انبساطی طراحی شده است. بهترین دمای کارکرد آن دمای معمولی است و با افزایش دما، ویسکوزیته آن به تدریج کاهش می‌یابد.

سازگاری

این پماد با اکثر مواد پلیمری و فولاد و آلومینیوم سازگاری خوبی دارد. با این حال، توصیه می‌کنیم که تمام مواد پلیمری در تماس با پماد از نظر سازگاری آزمایش شوند.

کرم کابلی

ویژگی‌ها

این یک خمیر کابل مسدودکننده آب از نوع انبساطی و جاذب آب است. در دمای پایین -40 درجه سانتیگراد نرم می‌ماند و در دمای بالای 80 درجه سانتیگراد چکه نمی‌کند. تیکسوتروپی برای فرآیند پر کردن سرد مناسب است. تولید هیدروژن بسیار کم، جداسازی روغن صفر، مقاومت در برابر اکسیداسیون عالی و پایداری طولانی مدت دارد.

قابلیت تولید

این دستگاه برای فرآیند پر کردن سرد طراحی شده است تا از ایجاد خلأ ناشی از انقباض پماد جلوگیری شود.

روغن کشیدن کابل فیبر نوری – داده‌های فنی
واحدها/اصطلاحات: COF = ضریب اصطکاک؛ ویسکوزیته (cP)؛ pH؛ % جامدات؛ ظاهر؛ محدوده دما؛ سازگاری.
محصول / نوع COF (معمولی) ویسکوزیته (cP) pH % جامدات غیرفرار ظاهر محدوده دما ویژگی‌های کلیدی
Polywater® F ~0.10 1 000–3 000 8.0–9.5 <5% مایع نارنجی-ریسمانی –5 °C تا 60 °C GR-356-CORE مطابق، روی کلاهک PE تر می‌شود، لایه ماندگار کندخشک‌شونده
Techlube FO مشخص نشده 2000–35 000 خنثی (~7) مشخص نشده پایه آبی، قابل ریختن ثبات در کانال‌های پر از آب قابل تجزیه زیستی، بی‌سم، در کانال‌های مرطوب یا پر از آب چسبنده
3M™ روغن کشش سیم (WL-سری) <0.11 (پویا) مشخص نشده 6.5–8.5 2.5–3.5% ژل سفید نیمه‌شفاف –7 °C تا 44 °C جامدات کم، بدون لکه، بدون وکس/چربی/سیلیکون
Super Lube® SuperPull مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده مشخص نشده ژل پلیمری آبی –26 °C تا 104 °C COF پایین، محدوده دمایی گسترده، سازگار با پوشش فیبر
یادداشت‌ها:
• Polywater® F: روغن کشش با عملکرد بالا برای کشش فیبر نوری زیرزمینی؛ COF ≈0.1 در MDPE در HDPE کانال داخلی. سازگار با طیف گسترده‌ای از پوشش‌ها و استاندارد GR-356-CORE [oai_citation:0‡Polywater](https://www.polywater.com/en/technical-data-sheet/f-communications-lubricant-tds/?utm_source=chatgpt.com).
• Techlube FO: لغزنده آبی، قابل تجزیه زیستی، چسبنده و رشته‌ای، مناسب برای کشش طولانی در کانال‌های مرطوب یا پر از آب؛ ویسکوزیته 2 000–35 000 cP؛ pH خنثی [oai_citation:1‡Power and Cables](https://www.powerandcables.com/wp-content/uploads/2017/07/Fibre-Optic-Cable-Pulling-Lubricant-TechLube-FO-Lubricant-For-Fibre-Optic-Cable-Pulling-min.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• 3M WL-سری: ژل پلیمری سفید نیمه‌شفاف؛ COF <0.11 پویا (پوشش‌های PVC روی کانال PVC در 200 lb/ft)؛ pH 6.5–8.5؛ بدون لکه، تمیزکردن آسان [oai_citation:2‡3M 多媒体](https://multimedia.3m.com/mws/media/41334O/wl-wire-pulling-lubricant.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• Super Lube® SuperPull: ژل آبی سازگار با پوشش‌های فیبر؛ عملکرد از –26 °C تا 104 °C؛ اصطکاک کم؛ بدون شعله، ایمن برای پوشش‌ها [oai_citation:3‡Super Lube](https://www.super-lube.com/superpull-electrical-fiber-optic-pulling-compound-2?utm_source=chatgpt.com).

فیبرکرم

کاربرد

این دستگاه به طور ویژه برای تولید پرسرعت کابل‌های غلافی شل طراحی شده است.

سازگاری

این پماد با الیاف و مواد پلیمری روکش‌شده با رزین اکریلیک برای کابل‌های نوری سازگاری خوبی دارد. با این حال، توصیه می‌کنیم که تمام مواد پلیمری در تماس با پماد از نظر سازگاری آزمایش شوند.

ویژگی‌ها

این یک خمیر الیاف غیر چسبناک و غیر سیلیکونی ضد آب است. در دمای پایین -50 درجه سانتیگراد نرم می‌ماند و در دمای بالای 80 درجه سانتیگراد چکه نمی‌کند. تیکسوتروپی برای فرآیند پر کردن سرد مناسب است. می‌تواند از رشد کپک جلوگیری کند، تولید هیدروژن بسیار کم، جداسازی روغن صفر و مقاومت در برابر اکسیداسیون عالی و پایداری طولانی مدت دارد.

قابلیت تولید

این دستگاه برای فرآیند پر کردن سرد طراحی شده است تا از ایجاد خلأ ناشی از انقباض پماد جلوگیری شود.

کشش کابل فیبر نوری “Fiber Cream” – داده‌های فنی
واحدها / اصطلاحات: ویسکوزیته (cP)؛ pH؛ ظاهر؛ رفتار خشک‌شدن؛ مقاومت دما؛ سازگاری.
محصول ویسکوزیته (cP) pH ظاهر رفتار خشک‌شدن مقاومت دما ویژگی‌های کلیدی
Greenlee CRM-1 “Fiber-Cream” 30,000–45,000 7.0–8.0 کرم زرد روشن به‌آرامی به لایه نازک، غیررسانای و غیرسخت‌شونده خشک می‌شود در گرما و یخ‌زدن پایدار است خوب چسبیده، بدون لکه، تمیزکردن آسان، سازگار با کلاهک‌های فیبر
یادداشت‌ها:
• گرینلی CRM-1 “فیبر-کریم” برای کشش کابل‌های نوری طراحی شده است و ویسکوزیته‌ای بین 30,000–45,000 cP، pH خنثی (7–8) و ظاهر ژلی زرد روشن دارد. به‌آرامی به لایه‌ای نازک، غیر هادی و غیر سفت‌شونده تبدیل می‌شود، تحت شرایط سرد و گرم پایدار می‌ماند و تمیزکاری آسانی بدون لکه یا باقیمانده تضمین می‌کند. با تمام انواع عایق کابل سازگار است. [oai_citation:0‡globaltestsupply.com](https://www.globaltestsupply.com/product/greenlee-crm-1-cable-cream-cable-pulling-lubricant?srsltid=AfmBOoqlmUOosl6aw3OzhWHtITc9FcAIqLpFNiDAKAQuMINf1NpujVDP&utm_source=chatgpt.com)

فیبر

فیبر نوری – داده‌های مکانیکی و هندسی
واحدها/اصطلاحات: قطر هسته/کلاهک/پوشش؛ تنش آزمون اثباتی؛ مدول یانگ؛ مقاومت کششی نهایی؛ محدوده دمای کاری؛ استانداردهای فیبر.
پارامتر مقدار / محدوده
قطر هسته 8–10 میکرومتر (سـینـگلـهـلـهـ-مـدلـهـهـ)
Cladding Diameter 125 µm
Coating Diameter 200–250 µm
تنش آزمون اثباتی ~0.69 GPa (100 ksi); some fibers up to 1.2% strain (≈1.2 GPa)
Youth’s Modulus (E) ≈16.6 GPa (with coating); up to ≈69 GPa (bare fiber)
استحکام کششی نهایی ~5.3 GPa (~750 ksi) median dynamic strength
دمای عملیاتی –60 °C to +85 °C
Applicable Standards ITU-T G.652, G.657, G.655
یادداشت‌ها:
• Single-mode optical fibers typically have a core diameter of 8–10 µm, cladding of 125 µm and coating around 200–250 µm [oai_citation:0‡电信顾问印度有限公司](https://www.tcil.net.in/tender/pdf/24a1025_1.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• Proof test stress is about 100 ksi (~0.69 GPa); some fibers (e.g., G.652.D PureBand) withstand up to ~1.2% strain [oai_citation:1‡康宁](https://www.corning.com/media/worldwide/coc/documents/Fiber/SMF-28%20ULL.pdf?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:2‡Sumitomo Electric](https://global-sei.com/fttx/optical-fibers/pureband-pureaccess/?utm_source=chatgpt.com).
• Young’s modulus (E) measured (E×A) yields ~16.6 GPa with coating, up to ~69 GPa for bare fiber [oai_citation:3‡ResearchGate](https://www.researchgate.net/publication/221925175_Mechanical_Properties_of_Optical_Fibers?utm_source=chatgpt.com).
• Median dynamic tensile strength measured at 5.3 GPa (~750 ksi) after aging conditions [oai_citation:4‡普睿斯曼](https://www.prysmian.com/sites/default/files/business_markets/markets/downloads/datasheets/SMF---Single-Mode-Optical-Fiber-SSMF.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• Operating temperature for typical fiber (e.g., Corning SMF-28 ULL) spans –60 °C to +85 °C [oai_citation:5‡康宁](https://www.corning.com/media/worldwide/coc/documents/Fiber/SMF-28%20ULL.pdf?utm_source=chatgpt.com).
• Relevant single-mode standards include ITU-T G.652 (most common), G.657 (bend-insensitive) and G.655 (non-zero dispersion-shifted) [oai_citation:6‡en.wikipedia.org](https://en.wikipedia.org/wiki/G.652?utm_source=chatgpt.com).
راهنمای سیم فیبر نوری فوتونگ، قرقره فیبر نوری لخت

نوریکابلپلاستیک

Optical Cable Plastic Sheath Materials – Technical Data
Parameters: Material Type; Key Properties; Typical Applications.
مواد Key Properties کاربردهای رایج
پلی اتیلن (PE: LDPE, MDPE, HDPE, XLPE) هزینه پایین؛ مقاومت در برابر UV و شیمیایی؛ عایق الکتریکی عالی؛ مقاومت در برابر شرایط محیطی بیرونی پوشش کابل بیرونی، نصب مستقیم در زمین، استفاده هوایی
کم دود و بدون هالوژن (LSZH) کندکننده شعله؛ دود کم؛ انتشار هالوژن صفر؛ مقاومت در برابر روغن استفاده داخلی، محیط‌های ایمن در برابر آتش
پلی وینیل کلرید (PVC) مقاومت خوب در برابر شیمیایی/آب و هوا؛ هزینه پایین؛ مقاومت متوسط در برابر شعله پوشش کابل عمومی
پلی اورتان (PU / TPU) مقاومت بالا در برابر سایش؛ مقاومت در برابر شیمیایی/روغن؛ انعطاف‌پذیر کاربردهای صنعتی یا تاکتیکی
کوپلیمرهای کابل (مانند ترکیبات NBR/PVC، ETFE) مقاومت تخصصی در برابر شیمیایی و سایش محیط‌های سخت یا طراحی‌های تخصصی کابل
منابع:
• مواد رایج پوشش‌دهی شامل PE (LDPE, MDPE, HDPE, XLPE)—مشهور به دوام، مقاومت در برابر UV در محیط بیرونی و هزینه پایین [oai_citation:0‡keyfibre.com](https://www.keyfibre.com/en/types-of-sheaths-used-in-fibre-optic-cables/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:1‡angreen.com](https://www.angreen.com/news/what-material-fiber-optic-cables-made-of.html?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:2‡farahipolymer.com](https://farahipolymer.com/fiber-optic-cable-materials/?utm_source=chatgpt.com).
• LSZH به دلیل کندکنندگی شعله و انتشار دود کم، برای محیط‌های داخلی حیاتی از نظر ایمنی مناسب است [oai_citation:3‡honecable.com](https://www.honecable.com/6-fiber-cable-outer-sheath-materials/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:4‡angreen.com](https://www.angreen.com/fiber-optic-cable-material/?utm_source=chatgpt.com).
• PVC به دلیل مقاومت در برابر شیمیایی/آب و هوا و اقتصادی بودن، به طور گسترده برای پوشش‌دهی عمومی استفاده می‌شود [oai_citation:5‡honecable.com](https://www.honecable.com/6-fiber-cable-outer-sheath-materials/?utm_source=chatgpt.com).
• PU و TPU مقاومت برتری در برابر سایش و شیمیایی ارائه می‌دهند و در کاربردهای صنعتی یا نظامی سخت‌گیرانه کابل استفاده می‌شوند [oai_citation:6‡angreen.com](https://www.angreen.com/news/what-material-fiber-optic-cables-made-of.html?utm_source=chatgpt.com).
• Specialized copolymers such as NBR/PVC blends and ETFE are applied for unique environmental or mechanical requirements [oai_citation:7‡keyfibre.com](https://www.keyfibre.com/en/types-of-sheaths-used-in-fibre-optic-cables/?utm_source=chatgpt.com).

پوشش مواد

Optical Cable Sheathing Materials – Technical Data
Parameters: Material; Key Attributes; Typical Use Cases.
مواد Key Attributes Typical Use Cases
پلی اتیلن (PE: LDPE, MDPE, HDPE, XLPE) Affordable; chemical & moisture resistant; UV stable; excellent dielectric; strong abrasion resistance Outdoor cable jacket; direct-burial; aerial installations
کم دود و بدون هالوژن (LSZH) Flame-retardant (UL94 V-0); low smoke emission; halogen-free; high tensile strength; abrasion & UV resistant Indoor spaces; tunnels; data centers; fire-safe environments
پلی وینیل کلرید (PVC) Good weather & chemical resistance; economical; moderate flame resistance; smooth finish General-purpose jacketing; indoor/outdoor use where cost-sensitive
پلی اورتان (PU / TPU) Outstanding abrasion & oil resistance; highly flexible; suitable for harsh conditions Industrial, tactical, or heavy-duty cable applications
Polyamide (PA), NBR/PVC blends, ETFE Enhanced wear & chemical resistance; high-performance polymers Specialized or extreme-environment cable designs
منابع:
• PE (LDPE, MDPE, HDPE, XLPE) offers cost-efficient, durable sheathing for outdoor fiber cable usage. [oai_citation:0‡owcable.com](https://www.owcable.com/technology/analysis-of-optical-cable-sheath-materials-all-round-protection-from-basic-to-special-applications/?utm_source=chatgpt.com)
• LSZH provides flame safety and reduced smoke/toxic emissions, meeting UL94 V-0 and IEC 60332 standards. [oai_citation:1‡angreen.com](https://www.angreen.com/lszh-optical-cable-material/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:2‡keyfibre.com](https://www.keyfibre.com/en/types-of-sheaths-used-in-fibre-optic-cables/?utm_source=chatgpt.com)
• PVC combines chemical and weather resistance with cost effectiveness, commonly used in general cable applications. [oai_citation:3‡HOC](https://www.honecable.com/6-fiber-cable-outer-sheath-materials/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:4‡keyfibre.com](https://www.keyfibre.com/en/types-of-sheaths-used-in-fibre-optic-cables/?utm_source=chatgpt.com)
• PU/TPU ensures mechanical resilience with flexibility, used in industrial or tactical scenarios. [oai_citation:5‡angreen.com](https://www.angreen.com/news/what-material-fiber-optic-cables-made-of.html?utm_source=chatgpt.com)
• Specialty polymers like PA, NBR/PVC blends, and ETFE achieve higher performance for demanding environments. [oai_citation:6‡keyfibre.com](https://www.keyfibre.com/en/types-of-sheaths-used-in-fibre-optic-cables/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:7‡angreen.com](https://www.angreen.com/news/what-material-fiber-optic-cables-made-of.html?utm_source=chatgpt.com)

اف سیعضو قدرتمند

مدول الاستیسیته و استحکام کششی بالا، صافی خوب و تلرانس کم، پوشش فسفاته یکنواخت و غلیظ.
سطح می‌تواند فسفاته یا با روی پوشش داده شود.

Optical Cable Strength Member – Non-Yarn Components
Parameters: Material; Form; Function; Typical Use Cases.
مواد Form عملکرد Typical Use Cases
میلگرد یا رشته فولادی Rod or strand استحکام کششی بالا و مقاومت در برابر له شدگی فراهم می‌کند Armored outdoor cables; installations requiring rigid protection
Glass Fiber-Reinforced Plastic (FRP) Pultruded rod Non-metallic rigidity, dielectric property, crush resistance All-dielectric cables; aerial and non-conductive applications
Central Dielectric Rod Solid plastic rod (e.g., FRP) Maintains cable geometry and prevents buckling Loose-tube and tight-buffered cable constructions
منابع:
• Fiber optic cables often include steel rods as strength members to provide high tensile strength and protection against crush in rugged or armored environments. [oai_citation:0‡光纤销售网](https://www.fiberoptics4sale.com/blogs/archive-posts/95148166-fiber-optic-cable-tutorial?srsltid=AfmBOooJvjDpyufWHiRNIRDtgTw4AR2R92N_TUi84Pfs9Oei6pwgx5QB&utm_source=chatgpt.com)
• FRP (Fiberglass-Reinforced Plastic) rods offer a non-metallic, dielectric alternative for strength members, especially suitable for non-conductive or aerial cable designs; FRP advantages include high strength-to-weight, corrosion resistance, and long service life. [oai_citation:1‡HOC](https://www.honecable.com/frp-fiber-optic-cable-csm-materials/?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:2‡Yulong FRP New Material](https://yulongfrp.com/product/frp-strength-member/?utm_source=chatgpt.com)
• Central dielectric rods—often of FRP—are employed within loose-tube or tight-buffered cables to maintain structural integrity and prevent buckling. [oai_citation:3‡img-en.fs.com](https://img-en.fs.com/file/datasheet/bulk-fiber-cables.pdf?utm_source=chatgpt.com) [oai_citation:4‡光纤销售网](https://www.fiberoptics4sale.com/blogs/archive-posts/95148166-fiber-optic-cable-tutorial?srsltid=AfmBOooJvjDpyufWHiRNIRDtgTw4AR2R92N_TUi84Pfs9Oei6pwgx5QB&utm_source=chatgpt.com)

سیم فولادیبرای OFC

استحکام کششی بالا و صافی؛ سطح را می‌توان فسفاته یا با روی پوشش داد

Optical Cable Steel Wire Strength Member – Technical Data
Parameters: Configuration; Diameter; Tensile Strength (N); Use Case.
Configuration / Cable Type Steel Wire Diameter استحکام کششی کاربرد معمول
Standard Drop Cable Approx. 1.0 mm 360 N (long-term); 1200 N (short-term) FTTH subscriber drop installations
Outdoor Unitube Armored Cable Two wires, 0.9 mm each Max short-term tensile ~1500 N Armored loose-tube outdoor environments
Data Summary:
• Drop Cable (FTTH): Incorporates a 1 mm steel wire strength member, providing 360 N tensile strength in long-term use, up to 1200 N for short-term pulls. [oai_citation:0‡亚马逊](https://www.amazon.com/Outdoor-Optical-G657A1-Single-Strength/dp/B07PPTFLR6?utm_source=chatgpt.com)
• Outdoor Unitube Armored Cable: Uses two parallel steel wires (0.9 mm dia each), offering up to 1500 N short-term tensile capacity. [oai_citation:1‡Molexces](https://www.molexces.com/webfoo/wp-content/uploads/AFOUN.pdf?utm_source=chatgpt.com)

آماده شروع سفر تولید کابل خود هستید؟

از مشاوره تخصصی و راهکارهای سفارشی برای کسب و کار خود بهره‌مند شوید

درخواست قیمت کنید

ما ظرف 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد!!!